AQUA Diamante – bazén bez chlóru

Tato technologie se, jako jediná celosvětově nabízená technologie,  nepoužívá chlór, chemikálie a nebo  jiné obdobné konzervační látky (například  ze soli elektrolýzou získaného chloru, tzv. solanku). Protékající znečištěná bazénová voda je čištěna oxidačními činidly (aktivní kyslík a jeho sloučeniny), které se tvoří na povrchu takzvaného „ČERNÉHO DIAMANTU“ (1) , a to vše pouze za předpokladu, že je spousta těchto diamantů o velikosti krystalu jedlé soli, uskupených do elektrod, a  napájeno elektrickým proudem v bipolárním režimu s napětím ca. 2V(2).  Jedna část těchto činidel spaluje veškeré nečistoty (bakterie, plísně, řasy, mikroorganismy atd.), které jsou obsaženy ve vodě, která mezi těmito elektrodami protéká a druhá část reaguje s přípravkem AD-SODA(3) a tvoří sloučeniny aktivního kyslíku, které mají dlouhodobý oxidační účinek. Tato dlouhodobá oxidační činidla jsou poté rozptýlena po celém bazénu skrze trysky, a čistí tak vodu v celém bazénu. Zbytek mechanických nečistot je pak odfiltrován klasickým pískovým filtrem, obdobně tak, jako u všech jiných běžných technologií. Při dodržení výrobcem stanovených pravidel, je technologie AQUA Diamante absolutně bezúdržbová a v průběhu sezóny není zapotřebí jakékoli kontroly nebo jiné dodatečné chemické úpravy vody. Dokonce ani nemusíte měřit pH hodnotu, která je vždy kolem 8, příznivá pro lidský organismus . Kvalita vyčištěné vody je srovnatelná s minerálními vodami  vytékajícími z přírodních pramenů ,je křišťálově čistá, příjemná na pokožce, má svěží vůni a chuť. Pro lidský organismus je neškodná, můžete jí dokonce pít, nezpůsobuje zarudnutí očí ani pálení pokožky. A hlavně si představte tu nádheru, křišťálově čistá chlorem nezapáchající voda v krytém bazénu, otevřená lahev lahodného vína, které si můžete plně vychutnat . (Sám jsem tomu nevěřil, dokud jsem to na vlastní oči neviděl, vlastním nosem necítil a nezažil.)


Tato technologie je sice dražší, oproti jiným technologiím právě z důvodu použití elektrod s černými diamanty, protože jejich výrobní proces je velice nákladný. Naše společnost si toto dobře uvědomuje a proto nabízí zákazníkům doživotní záruku a doživotní vrácení celé pořizovací ceny při dodržení záručních a obchodních podmínek. Diamant není levnou záležitostí, ale díky své výjimečnosti  neztrácí svou hodnotu, proto chceme, aby naši zákazníci vnímali pořízení technologie AQUA Diamante jako investici. Pořizovací cena technologie AQUA Diamante pro bazény do objemu 50 m3, se pohybuje někde kolem  půl mil. korun českých, a je určena zákazníkům, kterým záleží na svém zdraví a na zdraví jejich blízkých. Zákazníkům, kterým není lhostejná naše příroda, prostředí ve kterém žijeme a  ve kterém budou žít naši potomci. Jsou to lidé, kteří díky AQUA Diamante budou patřit vždy mezi elitní menšinu.


Pokud vás tyto argumenty ještě nepřesvědčili, tak věřím tomu, že návštěva našeho showroomu Váš názor změní. Velice rádi Vás po předchozí domluvě u nás uvítáme. Navštivte naše stránky www.aquadiamante.cz, kde naleznete podrobné informace a kontakty,  a domluvte si termín návštěvy ještě dnes.


(1)   za vysokých tlaků a teplot z uhlíku zhotovené diamanty, které jsou  dotované borem (potažené tenkou vrstvou boru)

(2) Tento jev je znám již delší dobu a nebudu zde rozepisovat podrobnosti, akorát stojí za zmínku, že se  doposud nikomu nepodařilo seskupit tyto černé diamanty a upevnit je na pevný podklad, tak aby se provozem neodlupovali a neopotřebovávali  a dali se použít jako takřka nezničitelné diamantové elektrody. To se právě podařilo až lidem s projektu www.proaqua.cc a právě tyto elektrody jsou použity v čistící patroně AQUA DIAMANTE, kterou naše společnost dodává v rámci této technologie.

(3) AD-SODA je patentovaný přípravek vyvinutý pro navození určitých vlastností bazénové vody čištěné technologií AQUA Diamante, které jsou jednou z podmínek bezproblémového a bezúdržbového provozování této technologie. Pro více podrobností navštivte naše stránky www.aquadiamante.cz.