311 623 447 info@domov-beroun.cz

Bývalá zemědělská usedlost s velkou stodolou k všestrannému využití v Zahořanech

Základní informace

Cena
Cena prostoru 15.900.000
Provize Včetně provize
Lokalita
Okres Beroun
Obec Králův Dvůr
Ulice Jungmannova
č. domovní / č. orientační 10
Informace o nabídce
Typ smlouvy Prodej
Číslo zakázky 5743
Datum aktualizace 01.02.2024
Kontakt makléře

Kontakt na makléře

Mgr. Markéta Kelnerová
+420 604 289 331
kelnerova@domov-beroun.cz

Popis nabídky

Nabízíme Vám k prodeji bývalou zemědělskou usedlost při průjezdní komunikaci obcí Zahořany, kterou lze využít ke komerčním účelům (zázemí stavební firmy, drobná výroba, skladování atd.)

Sousední parcela je využívána ve výrobní sféře - kovovýroba (firma PROWERK s.r.o.)

Celkový rozměr pozemku je 2485 m2, z toho celkově zastavěná plocha je 550 m2 a 500 m2 tvoří nádvoří (štěrkem vysypaná, zpevněná pojezdová plocha), vzhledem k dobré dostupnosti a díky vjezdu do areálu z hlavní komunikace, lze využít ke komerčním účelům. V územním plánu je výstavba komunikace za pozemkem, díky tomu bude výhledově pozemek plně průjezdný.

Na pozemku je kopaná studna s rozborem vody-pitná, el. 220/380 V, zemní plyn, městská kanalizace. Dle VAK je v současné době ihned možná výstavba jedné přípojky obecního vodovodu, bez poplatku na rozvoj vodovodní infrastruktury, vzhledem k již existující stavbě, rod. dům č.p 10.

Tato nemovitost je též vhodná pro uložení finančních prostředků, díky příjmům plynoucím z pronájmů měsíčně generuje čistý zisk 65.000 Kč; je zde možné zrealizovat menší developerský projekt.
Momentálně, je celý areál pronajatý s měsíční výpovědní lhůtou, bez udání důvodu a generuje čistý zisk 65.000 Kč/ měsíčně. Nájemní smlouvy lze přenechat budoucímu kupujícímu, nebo do jednoho měsíce vypovědět.
Díky ceně 6400,- Kč/m2 a možnosti pronájmu této nemovitosti je pozemek vhodný jako investice.

V případě zájmu je možné zajistit demolici všech budov na klíč, včetně kompletního odvozu materiálu za 900.000 Kč, a připravit tak podmínky pro nový developerský projekt.

Na obou prodávaných sousedících pozemcích o celkové velikosti 2485 m2 se nachází:
1. Rod. dům č.p. 10, o rozměrech 18,3 x 9,5 m – zast. plocha 174 m2, momentálně využitý jako ubytování pro 12 osob (přes agenturu práce).
- 1. NP (174 m2) – je po kompletní vnitřní rekonstrukci, bez nutnosti dalších investic (kompletní nové rozvody vody a kanalizace v plastu, kompletní nová elektřina v mědi, nový topný systém - plynový kotel, radiátory, rozvody v mědi, nové betonové podlahy a izolace, nově komplet rekonstrukce koupelna a WC, nová kuchyňská linka včetně el. spotřebičů, nová vodárna (čerpadlo) včetně rozvodů vody ze studny v plastu, nové dveře, nové podlahy - dlažba, lino a koberce, nové nábytkové vybavení - postele, matrace, obývací sedačka a stěna, skříně, nábytek, stoly a židle, pračka a 3x lednice), toto kompletní nové vybavení je dále předmětem kupní ceny.
- Půda (174 m2), samostatný boční venkovní vstup
- Sklep (9 m2)
2. Zemědělská budova - stodola o rozměrech 10,5 x 25,4 m – zast. plocha 267 m2, využitelnost jako skladovací prostor, momentálně pronajato s nádvořím, za účelem skladování.
3. Hospodářská budova 9,5 x 11,5 m – zast. plocha 109 m2, využitelnost jako skladovací prostor, rozdělena na dvě části, momentálně pronajato s nádvořím, pod nájemní smlouvou, za účelem skladování.

V případě zájmu Vám rádi zašleme detailnější informace.

Zobrazit více Skrýt popis

Parametry

Kontaktní formulář

*
*
*
*
fullname: lname: email: phone: fname:
nahrávám...