311 623 447 info@domov-beroun.cz

Dům na návsi se sálem, REZERVOVÁNO

Základní informace

Cena
Cena domu 4.800.000
Popis REZERVOVÁNO
Provize Včetně provize
Právní servis Včetně právního servisu
Lokalita
Okres Rakovník
Obec Velká Buková
Ulice skryto
č. domovní / č. orientační 61
Informace o nabídce
Typ smlouvy Prodej
Číslo zakázky 5298
Datum aktualizace 19.10.2022
Kontakt makléře

Kontakt na makléře

Jitka Lišková
+420 602 611 876
liskova@domov-beroun.cz

Popis nabídky

Taková nemovitost se moc často v nabídce nevyskytuje - objekt k bydlení, který má dvě obyvatelná patra a sál s galerií jako za starých časů. Současný majitel obýval přízemí, které částečně zrekonstruoval. Jsou tu 3 velké místnosti, koupelna, chodba a technická místnost. Patro využíval v letní sezoně. Tam je velký sál (79 m2), který rodině sloužil pro sportovní vyžití a společenská setkání s přáteli. Na sál navazují další dvě velké místnosti, které se hodily jako pokoje pro přátele. Další patro sloužívalo k sušení zemědělských rostlin, nad tím je ještě pochozí půda, tedy prostoru k využití opravdu hodně.
Propojení obyvatelné části s tělocvičnou se nabízí k pořádání sportovních soustředění skupin s ubytováním. Někdo by možná využití viděl v pořádání kulturních a společenských akcí. A někdo by měl jen prostě tělocvičnu pro vyžití svých dětí. Možná někoho potěší, že jsou v domě zachovalé chlívky pro chov domácích zvířat.
Dle slov majitele byl dům postaven před více než 150 lety, má zajímavé historické prvky, které se snažil zachovat. On ho vlastnil 15 let, vybudoval si obyvatelné přízemí, které vytápěl kotlem na pevná paliva, vodu ohříval v bojleru, koupelna je také vybudovaná před 15 lety. Podlahy jsou vesměs původní, dřevěné, zajímavé jsou klenuté stropy a další prvky. Dům si zaslouží rekonstrukci. Jeho zdivo je původní, tedy smíšené, kde najdeme hlavně kámen. Dům je napojen na místí vodovod, má dva septiky, ale obec už zadala přípravu výstavby kanalizace.
A důvod - proč si koupit tento dům? Má mnoho možností, jakou rekonstrukci zvolit - k jakému účelu dům bude sloužit. A pak je to lokalita. Ta je úžasná. Obec Velká Buková právem patří do mimořádně cenné přírodní lokality Křivoklátsko, která je chráněnou oblastí. Jsou tu krásné křivoklátské lesy, nedaleká řeka Berounka, vesnice není průjezdnou obcí, je tu opravdový klid. Nakoupit si můžete v místním COOPu, mají tu obecní hospůdku a kulturní sál. Přitom jste za 50 min v Praze, za pár minut ve vedlejších obcích Křivoklát, Městečko nebo Roztoky, Rakovník je vzdálen 11 km. Pravidelné autobusové spojení je samozřejmostí.

Zobrazit více Skrýt popis

Parametry

Kontaktní formulář

*
*
*
*
phone: email: lname:
nahrávám...