311 623 447 info@domov-beroun.cz

 

 

Koupě nemovitosti s realitkou vám odhalí domy a byty, o kterých byste se jinak nedozvěděli

Aktuálně levné hypotéky nyní přímo vybízejí ke koupi nemovitosti. Úroky se totiž u mnoha bank dostaly pod hranici 2 % a dle odborníků není pravděpodobné, že bychom se dočkali dalšího zlevňování. Pokud jste tak přemýšleli, že do této investice v blízké době půjdete, nyní je na to nejvyšší čas. Otázkou ale zůstává, zda celý proces podstoupit na vlastní pěst nebo se obrátit na realitního makléře. V čem konkrétně vám může pomoct a kolik mu zaplatíte?

Ve spojitosti s realitní kanceláří a s makléři se často hovoří o bezpečnosti. Dle profesionálů totiž může při koupi nemovitosti dojít hned k několika zásadním problémům, které sám kupec bez předchozích zkušeností většinou nemá šanci předem odhalit. Není tak výjimkou, že dojde ke koupi nemovitosti, která má nějaké právní zatížení nebo její technický stav neodpovídá požadované ceně.

Při prohlídkách je totiž nutné nemovitost podrobit poměrně rozsáhlé inspekci, která by měla odhalit nejrůznější stavební nedokonalosti. Ty mohou přitom výslednou prodejní cenu podstatně snížit, jelikož se dá v budoucnu předpokládat, že bude do nemovitosti potřeba investovat další finance. Málokdo však dané problematice rozumí natolik, aby dovedl veškeré technické aspekty nemovitosti zkontrolovat sám. V tom tak může být realitní kancelář velmi nápomocná. „Při koupi nemovitosti je pro nás běžné, že necháme nemovitost prověřit jak po technické, tak po právní stránce. Jedině tak si můžeme stát za tím, co prodáváme a zároveň tím i snižujeme riziko možných problémů na minimum,“ říká Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kanceláře Domov, která se specializuje na oblast Prahy a Berounska, což jsou aktuálně regiony, které v Čechách patří mezi ty nejoblíbenější.

„Praha vždy byla na špičce a v posledních letech stoupá i popularita měst, jako je třeba Beroun, které jsou v komfortní dojezdové vzdálenosti od hlavního města a přesto poskytují klid a možnost aktivního odpočinku. I proto není vždy snadné v této lokalitě koupit nemovitost podle svých představ. O domy a byty v tomto regionu je totiž extrémní zájem,“ dodává Kindl.

To je ale další, velmi podstatná věc, se kterou kupci může realitní kancelář pomoct. Je si totiž nutné uvědomit, že většina nemovitosti inzerovaných na realitních a jiných prodejních portálech již prošla sítem. „Jakmile jako realitní kancelář přijdeme k nemovitosti na prodej, nejprve ji nabízíme klientům v naší databázi, o kterých víme, že aktuálně hledají. Nelze to samozřejmě říct o všech nemovitostech, ale jedná se o velmi běžný postup. Až poté se nemovitosti objevují na nejrůznějších online platformách. Dá se tak obecně říct, že veřejně dostupné inzeráty nabízí jen zlomek toho, co realitní trh opravdu skýtá,“ vysvětluje Jakub Kindl.

zpět na výběr článků