311 623 447 info@domov-beroun.cz

Co vám přinese koupě nemovitostí s pomocí realitního odborníka

Chystáte se pořídit si vysněnou nemovitost, ale neorientujete se v realitní problematice a máte obavy, že toho může vaše protistrana využít? Máte strach koupit nemovitost přímo od majitele nebo nemáte důvěru ve zprostředkovatele obchodu? Paragrafy jsou vaše noční můra a nechcete trávit váš drahocenný čas louskáním právních lejster? Pokud jste si byť jen na jedinou otázku odpověděli ano, jste ideální kandidát na spolupráci s expertem na realitní trh.

„Klientům nabízí službu kompletní asistence s pořízením nemovitosti. Je dimenzovaná tak, že fungujeme jako osobní a profesionální poradci na plný úvazek – dokážeme vyjednat lepší kupní cenu, důsledně prověříme nemovitost po právní i stavebně technické stránce a budeme celý proces hlídat, takzvaně krýt klientovi záda,“ vysvětluje Vladislava Kindlová, obchodní ředitelka a spolumajitelka rodinné realitní kanceláře Domov Reality, která se v oboru realit pohybuje již od roku 1994.

Účast na prohlídkách

Jakmile máte vybranou svou vysněnou nemovitost, můžete odborníka přizvat do druhého kola prohlídky, kdy si nemovitost fyzicky prohlédne, upozorní na zjevné a případné běžně se opakující technické problémy, kterými nemovitost může trpět. Kovaný odborník umí klást vhodné otázky prodávajícím a všímá si důležitých aspektů nemovitosti – i těch, které jsou zraku laika skryté.

Kontrola právního stavu nemovitosti

„Nemovitost také prověříme po právní stránce, pomůžeme najít případné vady a díky získaným zkušenostem minimalizujeme rizika. Naše služba vám proto může ušetřit spoustu starostí, peněz a hlavně času,“ vysvětluje Vladislava Kindlová.

Vyjednání lepší ceny

Díky osobní prohlídce nemovitosti, perfektní znalosti trhu a reálných cen jsou odborníci schopni s majitelem či makléřem, který má prodej na starosti, lépe jednat a vhodně argumentovat, aby vám vyjednali slevu. „Přeci jen makléř či prodávající s profesionálem jedná jinak než s koncovým klientem. Je to náš denní chléb a klient díky tomu šetří své finance, které pak může raději použít třeba na rekonstrukci či vybavení nemovitosti,“ doplňuje Kindlová.

Ohlídání smlouvy a úschovy

Zkušený profesionál za vás dohlédne na kompletní právní dokumentaci spojenou s převodem a ohlídá celý peněžní tok přes úschovu peněz. Bohužel v dnešní době stále dochází k množství podvodů a chyb při převodech nemovitostí, proto doporučujeme nákup nemovitosti svěřit odborníkům.

Pomoc se zajištěním vhodného financování

Financování je základem každého obchodu, proto je důležité mít v této záležitosti jasno – to znamená odpovědět si na otázku, zda si mohu půjčit a kolik. „Spolupracujeme s vyzkoušenými bankami, jejichž cílem je sestavit vám ty nejvýhodnější nabídky,“ uzavírá Kindlová z Domov Reality.

zpět na výběr článků