311 623 447 info@domov-beroun.cz

Nemovitosti jako investice. Kdy je vhodné začít přemýšlet o koupi?

Investice do nemovitosti je bezpečný způsob, jak uložit a zhodnotit naspořené peníze. Koupenou nemovitost můžete navíc pronajímat, a tím si tak zajistit pravidelnou měsíční rentu. Nebo ji můžete pořídit do budoucna pro děti či na vlastní stáří. Na rozdíl od jiných komodit se u nemovitosti nemůže stát, že by úplně přišla o svou hodnotu. 

Kdy je vhodné pomýšlet na pořízení nemovitosti? Především v případě, kdy máte k dispozici alespoň polovinu finančních prostředků, které jsou ke koupi potřeba. Koupí nemovitosti získáte něco hmatatelného, co přináší reálný užitek, na rozdíl od obchodů s akciemi, cennými papíry či dluhopisy. Z hlediska inflace a vývoje na trhu se jedná o bezpečnou investici, protože v případě, že peníze ztratí svoji hodnotu, stále zůstáváte vlastníkem bytu, který existuje fyzicky a je možné ho reálně využívat. 

Ani v době krize se tak nemůže stát, že se vaše investice promění v bezcenné vlastnictví. Hodnota pořízené nemovitosti není navíc jen investiční, ale také reálná. Vlastněný dům můžete kdykoli reálně využívat – ať už pro vlastní bydlení, na pronájem nebo jako zajištění bydlení pro vaše děti.

Zajištění rodiny

Rodiče se vždy snaží dát svým dětem do života kapitál a výbavu, která jim zajistí alespoň základní existenci. Jistá střecha nad hlavou je dobrým způsobem, jak myslet na své potomky. Až dospějí k samostatnosti, byt či dům pro ně bude dobrým startem do života, který jim umožní vyhnout se dlouhodobě nevýhodným pronájmům, případně velkým finančním závazkům v podobě hypotéky. 

Spoření na důchod

Spoléhat se na to, že nás stát ve stáří kompletně zajistí a bude mít na vyplácení slušných důchodů, se nemusí vyplatit. Vždy je lepší myslet na zadní vrátka a už v produktivním věku podniknout kroky, jak si vydělat a naspořit peníze na důchod. Přemýšlet nad koupí investičního bytu jako na způsob zabezpečení na stáří je určitě dobrý plán. Pokud máte stabilní příjmy nebo jen něco našetřeno, lze optimální kombinací vlastních prostředků a cizích zdrojů financování pořídit nemovitost.

„Rizika spojená s nákupem nemovitosti jsou relativně malá, podmínkou ovšem je bezpečná a výhodná koupě té správné nemovitosti. Chcete-li si být jisti, že koupíte nemovitost za nejlepší cenu, vyhledejte pomoc zkušeného profesionála. Vyvarujete se tak toho, že koupíte byt či dům se skrytými technickými či právním vadami, a nestanete se obětí neseriózního jednání realitních makléřů,“ shodují se specialisté z rodinné realitní kanceláře Domov, která se zaměřuje na oblast Prahy a Berounska a na trhu působí více než 20 let. Realitní společnosti mají dlouholeté zkušenosti v oblasti nákupu a prodeje realit, disponují bohatým know-how a pomohou vám uskutečnit nákup vybrané nemovitosti bez rizik a skrytých hrozeb. 

 

zpět na výběr článků