311 623 447 info@domov-beroun.cz

První místo je signálem, že odvádíme dobrou práci, říká Vlaďka Kindlová o umístění v projektu Realitka roku

 

V březnu proběhlo vyhlášení soutěže Realitka roku, kterého se účastnily realitní společnosti z celé České republiky. Cílem bylo pomoci najít ty nejlépe hodnocené realitní kanceláře či pobočky v každém českém okrese, a usnadnit tak práci těm, kteří služby realitních makléřů teprve hledají. V okrese Beroun si první místo vybojovala rodinná společnost Domov Reality, která na trhu funguje již od roku 1994. O tom, co toto umístění pro firmu znamená, jsme si popovídali s ředitelkou Domov Reality Vlaďkou Kindlovou.

Před pár týdny proběhlo vyhlášení projektu Realitka roku, kterého se jen v berounském okrese zúčastnilo 37 realitních kanceláří či poboček. Vaše společnost, Domov Reality, se umístila na první příčce. Máte z tohoto úspěchu radost? Je pro Vás podobné ocenění důležité?

Určitě ano, hodně to vypovídá o naší práci a první místo je pro nás hlavně signálem, že to co děláme, děláme dobře. Vždy se za sebou snažíme zanechat spokojené klienty, ať už se jedná o kupce, prodávající nebo ty, kteří třeba jen hledají pronájem. Takto pozitivní zpětná vazba je důležitá a udělalo to nám všem velkou radost.

Co je dle Vás nejsilnější stránkou Domov Reality, proč lidé důvěřují právě Vaší společnosti?

Už od doby založení společnosti jsme si vždycky zakládali na osobním přístupu. Ke všem klientům přistupujeme individuálně a snažíme se odvádět profesionální práci. A to je dle mého názoru důvod, proč se na nás obrací noví i stávající klienti. Zároveň se ale snažíme neusnout na vavřínech a uvědomujeme si, že doba jde dopředu. Proto kromě nejrůznějších školení investujeme i do moderních technologií, bez kterých se aktuální realitní trh neobejde.

Dovedla byste říct, jaké vlastnosti dělají dobrého realitního makléře? Přece jen se jedná o hojně diskutované povolání a najdou se i tací, kteří makléřům nedůvěřují. 

Odpověď asi vyplývá z přístupu, který v Domov Reality uplatňujeme. Makléř v mých očích musí být lidský a empatický, stejně tak musí mít určitou úroveň profesionality. Zároveň by mu ale neměla chybět potřebná praxe a samozřejmě školení nových trendů, které navazuje na zkoušky způsobilosti. U nás trvá zhruba dva až tři roky, než je makléř připraven práci odvádět zcela samostatně, do té doby nad sebou má vždy dohled někoho zkušenějšího.

V Berouně Domov Reality působí od roku 1994, od té doby se spoustu věcí změnilo a vzniklo tu mnoho bytových zástaveb, stejně tak přibylo pár tisíc obyvatel. Proč myslíte, že je tato lokalita tolik populární? A co máte na Berouně nejradši Vy osobně?

Velkým kladem je především lokalita. Ta vám dává vše, co potřebujete. Na jednu stranu jste za půl hodinky v centru Prahy a na druhou stranu je tu v okolí krásná příroda. Region je protkaný cyklostezkami a turistickými trasami na ta nejhezčí místa v Čechách. Město jako takové se zároveň vyvíjí, zlepšuje se občanská vybavenost. Na Berouně mě baví ta různorodost a přitom rodinná atmosféra, která tu vládne.

Realitní trh v posledních několika letech zažil doslova turbulentní změny. Nyní jsme se dostali do situace, kdy i realitní odborníci váhají, zda se koupě nemovitosti vůbec vyplatí a zda aktuálně nevychází lépe žít v pronájmu. Troufáte si odhadnout, kam se bude trh s nemovitostmi posouvat v tomto a následujícím roce?

Trend nájemního bydlení určitě nelze ignorovat a konkrétně na Berounsku je po nájmu velká poptávka. Zda to přinese zdražení nájemného, to uvidíme, ale nepředpokládám, že bude výrazné. Zvýšení úrokových sazeb ale částečně zastavilo nárůst cen nemovitostí. Poměrně stabilní jsou například ceny novostaveb a nemyslím si, že tento rok dojde k výrazným změnám. Vlastníkům nemovitostí, kteří čekali s prodejem, to signalizuje především to, že už čekat nemusí a mohou směle prodávat. Teď z toho pravděpodobně vytěží nejvíce. Prognózy na delší časový úsek jsou za aktuální situace zbytečné a nerada bych se pouštěla do domněnek a odhadů.

zpět na výběr článků