311 623 447 info@domov-beroun.cz

Realitní trh v roce 2019?

Jaké jsou prognózy ředitelky realitní kanceláře Domov Reality? Jak se ke své práci dostala a jaké zkušenosti se za úctyhodných 25 let dají získat? Na otázky z realitní branže odpovídala Vladislava Kindlová.

 

Vlaďko, jak dlouho pracujete v realitách a jak jste se dostala do realitní branže?

  • V realitách pracuji již od roku 1994. V době, kdy realitní branže byla v plenkách, jsme s mým tatínkem zakládali jednu z prvních realitních kanceláří v Berouně, učili se vše od základu a sami přicházeli na to, jak funguje realitní marketing a vůbec práce makléře. V té době začátků bylo vlastně nejtěžší vysvětlit klientům, co to vlastně realitní kancelář je a jak jim může být při prodeji nemovitosti užitečná. 

Domov - realitní kancelář je jedna z největších a nejúspěšnějších kanceláří v Berouně, proč myslíte že tomu tak je?

  • Domnívám se, že hlavním důvodem je, že se po celou dobu trvání snažíme držet vysoký standard služeb  a individuální přístup ke klientům. To se nám v dobrém vrací, z našich klientů se v mnoha případech stávají naši věrní zákazníci, včetně jejich celých rodin a ty nás zase doporučují svým známým a přátelům. Dobré jméno si budujeme dlouho a jsme pyšní, kam jsme se za ta léta dostali. Poděkování a věrnost našich klientů je naší největší odměnou. 

Jste rodinná firma, není komplikované spolupracovat s rodinnými příslušníky?

  • Mnoho velkých zahraničních společností vzniklo z původně rodinných firem. Já to cítím spíše jako výhodu. Je u nás naprostá důvěra a uznávání stejných hodnot. Nejtěžším úkolem pro nás všechny je si práci nenosit domů a na rodinné oslavy. 

Jaké jsou Vaše plány a cíle do dalších let? 

  • Pracuji v mladém kolektivu, který je velmi akční a kreativní a nenechává mě ustrnout v šedi. Během posledních 4 let se společnost velmi dynamicky rozrostla o nové spolupracovníky v oblasti realit a rozšířili jsme mnohem aktivněji také oblast správy nemovitostí. Naším hlavním cílem je nyní všechny oblasti stabilizovat a zavést jasné a kvalitní postupy ve všech našich činnostech. Plánem je udržet vysoký standard služeb, aby byla naprostá spokojenost našich klientů a také všech spolupracujících firem a pracovníků naší společnosti.

Jak vidíte dnešní trh nemovitostí a co lze očekávat od blízké budoucnosti?

  • Trh nemovitostí prožil za poslední cca tři roky obrovský nárůst poptávky. Po krizi v roce 2008 jsme několik let pracovali spíše s přemírou nabídky a obtížně hledali kupce. Teď to bylo několik let jinak, nebyli jsme schopni uspokojit veškerou poptávku klientů a to i vzhledem k žádané lokalitě u Prahy. Domnívám se, že ceny nemovitostí začaly dosahovat svého maxima i vzhledem ke zvyšujícím se úrokovým sazbám úvěrujících bank. Očekávám zpomalení růstu cen a postupné zklidnění realitního trhu.

Práce v realitách vyžaduje značnou časovou flexibilitu,  jak si nejvíce odpočinete?

  • Jelikož jsou mé pracovní dny naplněny hlavně komunikací s  lidmi, ve volném čase jako turista nejraději poznávám zapomenuté kouty České republiky a Evropy. Hrdě se hlásím ke svému rodnému kraji, což je Jižní Morava a od toho se odvíjí jedna z mých dalších oblíbených relaxací, což je ochutnávání kvalitních vín s přáteli. Pokud mám trochu volného času, ráda usedám s knihou do křesla, vypínám mobilní telefon a jak říkám svým blízkým "čistím si hlavu".

 

zpět na výběr článků